top of page

KADRA

Joanna Chęcińska-Mystkowska nauczycielka śpiewu, emisji głosu, gry na pianinie, gry na flecie poprzecznym
 
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku z fakultetem z wokalu jazzowego u Krystyny Stańko. Magister biologii. Ukończyła podyplomowe studia z Etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Były instruktor wokalu w Broadway Musical School oraz nauczyciel gry na pianinie i flecie poprzecznym w Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym w Gdyni. Uczyła Kształcenia słuchu w Sopockiej Szkole Muzycznej. Jej uczniowie są laureatami wielu konkursów regionalnych i ogólnopolskich a także studentami renomowanych Akademii Muzycznych oraz Szkół Teatralnych. Pasjonatka białego śpiewu. Pracowała nad realizacją musicalu Bitwa o Broadway wystawianego w Teatrze Muzycznym w Gdyni. 

IMG_20230820_095942.jpg

Urszula Leśniewska – nauczycielka skrzypiec

Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie skrzypiec. Jest również pedagogiem z kilkuletnim stażem. Jako skrzypaczka koncertowała w kraju i za granicą m.in. uczestnicząc w projekcie World Orchestra, w którym wykonywała muzykę z pogranicza etno, jazzu i muzyki filmowej. Wielokrotnie występowała ze znanymi postaciami ze świata jazzu oraz szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Ma na swoim koncie również udział w nagrywaniu ścieżki dźwiękowej do filmu kinowego. Od 2020 roku jako wokalistka i fidelistka działa czynnie w Zespole Muzyki Dawnej Vocantus wykonując muzykę średniowieczną.

Karol Wiśniewski – akustyk, realizator dźwięku

Jest absolwentem warszawskiej Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku, na kierunku Realizacja Dźwięku.
Na drugim roku studiów rozpoczął współpracę z Krisem Górskim, inżynierem dźwięku oraz założycielem studia Audio Planet, w którym stawiał pierwsze kroki i zdobywał niezbędne umiejętności potrzebne do pracy studyjnej. Brał udział w wielu realizacjach zarówno komercyjnych jak i non profit:
Serial animowany „Rodzina Treflików”, serial kryminalny „Archiwista”, aranżacja muzyki do spektaklu telewizyjnego „Kiedy zamykam oczy”
Ponadto współpracował z osobami takimi jak:
Andrzej Krauze, Anita Rywalska-Sosnowska, Arkadiusz Szulc, Cezary Kwieciński, Grzegorz Pawlak, Jarosław Boberek, Joanna Jabłczyńska, Kamil Pękala, Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Krystyna Tkacz, Magdalena Różczka, Mieczysław Musiał, Sasza Reznikow, Sławomir Wiśniewski, Piotr „Miki” Mikołajczak, Piotr Kiepuszewski, Tomasz Gregor,Bel-Canto, Blue Willmingtons, Konsternacja, Sanctus.
Współpracuje z KK PRO SOUND, MS Media Service, Studio AudioPlanet, Studio Filmów Animowanych Trefl, ToStudio, VKA Nagłośnienie

IMG_20201118_171508.jpg

Katarzyna Ćwik - nauczycielka śpiewu, emisji głosu, zajęć aktorskich

 

Absolwentka Państwowego Policealnego Studium w

Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 2018 roku studentka klasy śpiewu solowego w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki  w Gdańsku, w klasie prof. Aleksandry Kucharskiej-Szefler. 
Słuchaczka Studium pedagogicznego oraz  metodyki nauczania śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W trakcie nauki w SWA występowała na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni w spektaklach m.in "Cud albo Krakowiaki i Górale", "Love and information". Brała udzial w tworzeniu projektów studenckich takich jak "Press Jazz" oraz "Lament" nagrodzony na festiwalu "Przygrywka" w Toruniu. 

Pasjonatka holistycznego podejścia do śpiewu. Świetnie odnajduje się zarówno w śpiewie musicalowym jak i klasycznym oraz jazzowym.                W muzyce ceni przede wszystkim różnorodność i swobodę ekspresji. 

image0 (7).jpeg

Tomasz Pawłowski - nauczyciel perkusji

Perkusista Teatru Muzycznego w Gdyni od 1989 r. Gra obecnie w spektaklach: "GREASE", "FAME", "KISS ME, KATE", "FOOTLOOSE", "SIOSTRUNIE", "Dracula", "Pinokio", "Chicago".
Grał ponadto w spektaklach: "Słowa - Jacek Kaczmarski", "Janosik, czyli Na Szkle Malowane", "Klatka Wariatek", "Jesus Christ Superstar", "Muzyka Gershwin", "Roxi Bar", "Evita" oraz w wielu innych spektaklach i koncertach musicalowych. Swoją muzyczną drogę zawodową rozpoczął w big-bandzie w Gdańsku w latach 80-tych. Pochodzi ze Sławna. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Interesuje się historią jazzu i językiem angielskim.

zdjęcie.jpg

Maria Wirkowskanauczyciel pianina

Absolwentka szkół muzycznych I i II stopnia w Warszawie. Obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku,            w klasie fortepianu prof. dr. hab. Bogdana Kułakowskiego. Jako pianistka, występowała m.in. na zamku Lubomirskich i Potockich w Łańcucie, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, w dworku Sierakowskich w Sopocie, czy na zamku w Padenghe sul Garda we Włoszech. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, w tym kurs fortepianów historycznych z takimi muzykami jak Tobias Koch, Goeffrey Govier, Katarzyna Drogosz, czy Marek Bracha. Jest także członkinią zespołu kameralnego, z którym często koncertuje na terenie Trójmiasta. Uczestniczyła również w kursach muzyki kameralnej, m.in. prowadzonych przez muzyków takich jak Mario Montore, Mirei Yamada, czy Tamuna Zhavina. Uwielbia dzielić się swoją pasją do muzyki, a największą przyjemność sprawia jej gra w zespole kameralnym.

Mateusz Guzowski (1).jpg

Mateusz Guzowski - nauczyciel gitary elektrycznej i basowej

 

Absolwent ogniska muzyki rozrywkowej Sound Impression w klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Na gitarze elektrycznej i akustycznej gra od 12 lat. Gitarzysta biorący udział w wielu projektach muzycznych na śląsku m.in. Rotten Apple, Mellivora. Zainteresowany głównie muzyką progresywną. Bez przerwy od 2016 roku czynny nauczyciel gry na tych instrumentach.

received_198399429676304.jpeg

Gabriela Śliwińska  - nauczycielka śpiewu i gry na pianinie

 

Kocham śpiewać, a dzielenie się dźwiękami, które nosi w sobie sprawia jej ogromną radość. Muzyka jest dla niej przestrzenią, w której szuka ukojenia, odpoczywa od myśli i emocji, z którymi mierzy się każdego dnia. Na codzień studiuje Jazz i Muzykę rozrywkową w Gdańskiej Akademii Muzycznej, co pozwala jej poznawać świat dźwięków od podszewki i odkrywać kolejne narzędzia poszerzające percepcję.

 

zdjęcie rozgłos.jpg

Andżelika Duczek – wokalistka, flecistka, dyrygentka

Ukończyła II stopień w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

w klasie fletu poprzecznego. W latach 2011 - 2019 była członkinią zespołu

"Szalone". W tym czasie brała udział w festiwalach i koncertach muzycznych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uczestnictwo w tych projektach opierało się na wystąpieniach solowych i zespołowych, które często były zwieńczone najwyższymi nagrodami. Aktualnie jest na piątym roku studiów w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku specjalności dyrygentura chóralna. Założycielka i dyrygentka chóru żeńskiego RETRO.

 

nauczyciel gitary

Kacper Czopowik - nauczyciel gitary klasycznej, akustycznej, elektrycznej i ukulele.

 

Naukę rozpoczął w Społecznej Szkole Muzycznej I i II st. w Krośnie w klasie mgr Jarosława Stompla. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Kształcił się m.in u dr hab. Marcina Dylli, prof. dr hab. Marka Nosala, prof. dr hab Wandy Palacz. Poza gitarą klasyczną jego zainteresowania skierowane są na poznawanie tajników improwizacji i gry na gitarze elektrycznej. Swoje umiejętności doskonali u Marka Pająka gitarzysty m.in. takich zespołów jak Vader, Polish Metal Alliance. Uczył się śpiewu operowego u prof. Arsena Shkurhana. Od kilku lat prowadzi zajęcia dydaktyczne z gitary, a jego uczniowie zdobywają laury na konkursach rangi regionalnej i ogólnopolskiej.

Zależy mu na zaszczepieniu w uczniach miłość do muzyki.

 

Screenshot_20240916_182428_Instagram.jpg

Magdalena Karmiłowicz   - nauczycielka śpiewu i gry na pianinie 

Studentka II roku studiów magisterskich na specjalności wokalistyka jazzowa. Na co dzień śpiewa w zespole a cappella - 5/6. Ukończyła również II stopień szkoły muzycznej na kierunku rytmika. Najbardziej lubi pracę z najmłodszymi. Na zajęciach stawia na dobrą zabawę, a przede wszystkim indywidualne podejście do każdego ucznia. W wolnych chwilach komponuje, gra na pianinie oraz gitarze. W przyszłości
chciałaby wydać autorską płytę.

DSC_9727.jpeg

Katarzyna Fiedor   - nauczycielka śpiewu i gry na pianinie 

 

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Słomnikach w klasie fortepianu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Została stypendystką Fundacji Pro Musica Bona. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim, specjalności musical. Swój debiut aktorski, w roli głównej spektaklu „Variety”  miała w 2023 roku na scenie Teatru Muzycznego Adria w Koszalinie. 

 

Zdjęcie.jpg

Krzysztof Lorek  - nauczyciel śpiewu i gry na pianinie 

Absolwent Szkoły Muzycznej I oraz II stopnia w Gdyni. Już wtedy laureat wielu konkursów śpiewu rozrywkowego. Obecnie student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Ewy Marciniec. Przez całe muzyczne życie jego drugim instrumentem był fortepian. Fascynuje go śpiew w każdej możliwej formie. Regularnie koncertuje z orkiestrami zarówno w roli solisty (Tamino w „Czarodziejskim flecie” W.A. Mozarta, a także wiele partii oratoryjnych), jak i w zespołach – jest członkiem oktetu wokalnego Simultaneo, zapraszanego na festiwale w całej Europie, a także zespołu wokalnego muzyki dawnej Goldberg Vocal Ensamble. Współpracuje również z chórem Opery Bałtyckiej w Gdańsku („Latający Holender”, „Aida”). Od trzech lat organizuje koncerty studenckie w swojej Uczelni. Jest laureatem Stypendium Rektora dla najlepszych studentów Akademii Muzycznej. Jest również praktykantem w klasach śpiewu w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu. Jako swoje zadanie postrzega znajdowanie muzycznej wrażliwości każdego z uczniów i praca nad nią. Ceni sobie słuchanie ich potrzeb oraz przekraczanie wewnętrznych barier. Pomaga w walce ze stresem i uczy muzycznie wyrażać siebie.

bottom of page